středa 29. prosince 2010

Já musela být ale hodná :)

Dostala jsem spoustu vánočních dárku, ale zveřejňuju je až teď, protože jsem se teprve dneska vrátila z druhých Vánoc u taťky a teprve před chvílí jsem přijela z porodnice, kde jsem se byla podívat na ten nejlepší dáreček :)

Wii - konečně můžu říkat, že sportuju 

Nové brusle, díky kterým mám kolena samou modřinu

A spousta dalších krásných dárků, ale největší radost jsme měli z ...

... našeho malého boxera, můj přítel se před pár hodinami stal už podruhé strejdou :)

Navíc každý rok dostávám dárků dvakrát víc, než ostatní. Vy mě sice znáte jako Flabgee, ale jinak se jmenuju Eva a to znamená, že 24. 12. mám nejen Vánoce, ale i svátek :)
A co nadělil Ježíšek vám?

pátek 24. prosince 2010

Veselé Vánoce

Posílám fotku mé, vánočně vyzdobené, maličkosti a mojí skrýše ve skříni (velmi originální :D)

Veselé Vánoce a hezké svátky přeje Flabgee !

sobota 18. prosince 2010

Vánoční soutěž !

Vím , nejsem nijak originální, ale chtěla bych poděkovat za přízeň svým 11 čtenářům. Pravidla soutěže jsou stejná, jako na všech ostatních blozích. Soutěžit smí jen mí pravidelní čtenáři (kdo jím nejste, klidně se můžete ještě přihlásit), stačí jen napsat komentář pod tento článek a nezapomeňte do něj připsat svůj e-mail. Kdo nedodrží tyto podmínky, nemůže soutěžit. Soutěž bude ukončena v pondělí 20.12. v 18:00, výherce bude vylosován pomocí Random.org a vyhraje mnou vyrobené náušnice :)
Hodně štěstí :)

neděle 12. prosince 2010

Marokánky

Tenhle víkend jsem pekla marokánky. Recept na ně mám od babičky, nejsou to ty klasické marokánky co prodávají všude, jsou menší, měkčí, chutnější a ráda se s vámi podělím o recept (je jen na jednu dávku a z té je tak 20 malých marokánek):Ingredience:
250 ml smetany
8 dkg cukru
2 dkg hladké mouky
10 dkg kandované pomerančové kůry
10 dkg jiných dobrůtek (mandlí, ořechů, rozinek, ananasu,.....já použila jen mandle a rozinky)
čokoládová poleva (někdo si dělá vlastní, já použila kupovanou)

Mléko, mouku a cukr svaříme, vznikne hustá hmota a do té přimícháme na drobno nakrájené ořechy a ovoce (u mandlí je třeba sloupnout slupku, jde to lépe, když je na chvíli ponoříte do hodně horké vody, slupka povolí), společně svaříme a odstavíme. Na plech pokrytý pečícím papírem klademe z vytvořené hmoty kopečky (není třeba dělat placičky, ty se vytvoří pečením) a dáme péct asi na 200 stupňů.


Když jsou marokánky dozlatova, vyndáme je z trouby, necháme vychladnout a pak spodní stranu natřeme čokoládovou polevou.Dobrou chuť přeje Flabgee!

úterý 7. prosince 2010

A je to!

Hurááá, už mám nakoupený dárky! Teda ne úplně všechny, ale velkou většinu, už mi zbývá jen pár drobností. Vyrazili jsme dneska s Bodláčkem do města a všechno nakoupili. Nebudu prozrazovat, co jsem komu koupila, protože pár členů mojí rodiny o blogu ví a mohli by tu něco vyšťourat. :)


Tuhle písničku miluju ze všech vánočních úplně nejvíc:


A co vy? Už máte všechny dárky, nebo to necháváte na 23.12.?
Mějte se, Flabgee :)

pondělí 6. prosince 2010

Advent :)

Nevím jak na vás, ale na mě padá vánoční nálada se začátkem adventu a hlavně se sněhem. Už jsem umyla okna, udělala vánoční výzdobu a začala péct. Zatím mám jen parníčky, ale těma to určitě nekončí. Dárek zatím nemám ani jeden, mám jen balící papír, ale zítra jdu do města tak snad už něco nakoupím. :)


mamky adventní věnec, moje mikulášská punčoška a adventní kalendář, moje sobí perníčky (vykrajovátka M&S), vánoční kapesníčky Kleenex a balící papír z DM, výzdoba na okně našeho studentského pokojíčkuMějte se a užívejte sněhu dokud je, Flabgee!

sobota 4. prosince 2010

4.12.

Jen pár fotek z krátké odpolední procházky :) Miluju svoje nové botky. Měly být až pod stromečkem, ale jsou to SNĚHule a nevěřím, že na Vánoce a po Vánocích ještě nějaký sníh bude.


boty Baťa, kalhoty a klapky na uši NY, kabát Bershka, pašmína a rukavice ???