pátek 30. listopadu 2012

Jak se nejlépe vypořádat s PMS

Trochu zvláštní téma pro článek co? Já toto období prožívám různě. Někdy ani nevím, že se se mnou něco děje a jindy mám příšerné bolestí a náladu, že jsem fakt na zabití. Zrovna jsem prožila snad vůbec to nejhorší PMS co jsem kdy měla, tak jsem se rozhodla podělit se s vámi o mé zkušenosti a metody, jak se s touto nepříjemnou věcí vypořádat.

1.Prevence
To je velmi důležitý bod. Když víte, že se to každým dnem blíží, dbejte na teplé oblečení a hlavně přikrytá záda. Když jsem byla mladší, nesnášela jsem nátělníky, měla jsem zafixované ty hnusné bílé nátělníky, co nám maminky zastrkávaly do ještě hnusnějších béžových punčocháčů. Jednou jsem si zažila fakt peklo, když jsem šla z tanečních a pod volným kabátek jsem měla jen krátké tílko, ofoukly mi záda, druhý den jsem to dostala a myslela jsem, že umřu. Pak jsem si nakoupila krásná dlouhá tílka  a dnes už bez nich (kromě veder v létě) nevylezu z domu. V zimě jsou super i dlouhé cardigany.2.Varování
Tento bod je libovolný. Jestli myslíte, že to není nutné, tak nikoho nevarujte, ale pokud jste, stejně jako já, během PMS protivní jako pr**l, tak vám radím, abyste varovali své okolí. Třeba přítele by mohlo překvapit až na něj budete křičet, že vám odkryl peřinu a že vás vůbec nezajímá, že to bylo omylem (true story).

3.Zateplení
Nic není lepší než teplo, a to zvenku i zevnitř. Já používám svojí růžovou láhev, do které se naleje horká voda a ona vydrží hřát několik hodin. Přímo k ní byl v balení i ten krásný růžový svetřík, aby láhev ze začátku nepálila moc. Mám tyhle láhve dvě. Když je bolest snesitelná, tak mám jen jednu na břiše a když je bolest větší, mám jednu i na bedrech. Já jsem svoje láhve koupila na naoko.cz, ale maj je na spoustě jiných stránek. A zevnítř zahřívám vždy nějakým dobrým čajem.  Když ani to nepomůže, musí pomoct ibalgin, i když prášky jsou vždy až to poslední po čem sahám.
Varování: Nevím proč, ale není dobré mokré teplo. Jestli si chcete břicho zahřát teplou prchou, nedělejte to, je to pak ještě horší.


4.Příjemná atmosféra
V tomto období je nejlepší mít kolem sebe prostředí, které ve vás vyvolává co nejméně stresu, nebo nejlépe stres žádný. Já mám nejradši svůj gauč, teplou deku, něco dobrého k jídlu a k pití a nějaký oddechový film (Bridget Jones je klasika).


A jak vy se vyrovnáváte s PMS?

neděle 18. listopadu 2012

Oblékněte se jako Pixie Lott


Dnes mi vyšel nový článek na monamie.cz, tentokrát Oblékněte jako Pixie Lott. Takových článků inspirovaných šatníkem celebrit už mi na monamie.cz vyšlo několik. Už jsem skládala outfity Olivie Palermo, Blake Lively, Michelle Obama, Taylor Swift, Chiary Ferragni, Andy Torres a Lauren Conrad.


Tady je jeden ze tří outfitů z nejnovějšího článku. Budu ráda, když se na celý článek podíváte (tady) a dáte mi vědět, jak se vám líbí. Můžete mi i napsat, jakou celebritu byste si přáli příště.

pátek 16. listopadu 2012

Instagram


1. Ňamka od Paula
2. Balíček z Amazonu
3. Perfektní podzimní barva
4. Apple cruble latte a pistáciová makrónka (Tom má zálibu ve fiktivních jménech)
5. Moje podzimní nehty. Chcete tutorial? 
6. Perníkové latte, vánoční kelimky jsou nej :)
7. Dr. Pepper, moje nová závislost
8. To se to teda učí, když mi ta potvora zrzavá chrápe na gauči :D
9. Příprava nového článku pro monamie.cz (Oblékni se jako Pixie Lott), zveřejním v neděli

úterý 13. listopadu 2012

Recenze: minerální oční stíny Mary Kay

Ve videu jsem říkala, že o značce Mary kay ode mě ještě určitě uslyšíte a už je to tady. Dneska nás čeká recenze na minerální oční stíny.


Jsou to jedny z nejlepších očních stínů, jaké jsem měla kdy šanci vyzkoušet. Nenapadá mě nic konkrétního, co bych jim vytkla. Mají krásné barvy, jsou svkěle pigmentované, úžasně drží a nesprašují se. 


Nedávno jsem jim udělala takový zátěžový test, abych věděla, jak dlouho vydrží. Nepoužila jsem žádnou podkladovou bázi, namalovala jsem se ráno a po dvanácti hodinách jsem zpozorovala, že se stíny ani nehnuly. Mezi zím se mnou absolvovaly cestu autobusem do Prahy, oběd, dvě hodinky spánku po obědě, odpolední několikahodinové nákupy, večeři atd. V devět večer jsem se odličovala a stíny vypadaly úplně stejně jako ráno.


Vlastním odstíny (zleva podle krabiček, prsty jsou v opačném pořadí): Sweet cream, Crystalline, Rose mist,...

... Steel a Granite.

Všechno jsou to krásné odstíny, nejvíc se mi líbí Crystalline a Granite, protože jsou to odstíny laděné do sudených barev a to ty vypadají na mých hnědých očích krásně, ale třeba kamarádka, která má modré oči a hnědé vlasy si zamilovala Rose mist, což je krásná zlatá laděná do oranžova.


Stíny se prodávají v těhle kravičkách a Mary Kay prodává magnetické kazetky různých velikostí, do kterých si můžete stíny nacvakat. Já je ale zatím mám v těhle krabičkách a nijak mi to nepřekáží. Jeden stín stojí 195 Kč, což si myslím, že je dobrá cena v poměru cena-výkon.

PS: Neberte to tak, že se tady na blogu snažim nějak vydělávat, ale jelikož jsem čerstvě Mary Kay kosmetickou poradkyní a vím, že se Mary Kay kosmetika nedá sehnat jinak než přes kosmetické poradkyně, tak kdybyste zatoužili po nějakém ze stínů, tak mě kontaktujte na mail (flabgee@gmail.com). Jestli už svojí kosmetickou poradkyni máte, tak jenom dobře, kontaktujte jí, ale pokud ne a vy jste o nějaký ze stínů stáli, tak není problém, abych vám je poslala. Ještě jednou připomínám, nesnažím se na vás nějak vydělávat, ale je hloupé dělat recenzi na něco, co nemáte šanci si koupit. Kdyžtak tady je katalog, můžete se podívat na další odstíny, je jich spousta.

pondělí 12. listopadu 2012

11 questions tag

Nedávno jsem byla označena Silvií na tento otázkový tag, tak proč ne...

Nejdříve několik "zajímavostí" o mně:
1) Jsem hrozně ukecaná. Potřebuju kolem sebe lidi, kteří se nebojí mi říct ať už jsem chvíli zticha, že chtěj taky něco říct. Pokud takoví nejste, máte smůlu, nedostanete se ke slovu.
2) Když se ráno nenasnídám, tak jsem celý den na zabití.
3) Mám ráda, když se v resturaci vrátim ze záchodu a už mám jídlo na stole.
4) Nesnášim, když se mi v noci otočí peřina na šířku tak, že mi koukaj nohy.
5) Největší strach ve svém životě mám z toho, že mě někdo pozvrací v dopravních prostředcích.
6) Studuju bohemistiku, i když vim, že se tim s největší pravděpodobností neuživim.
7) Největší chybou mého života bylo, že jsem si zřídila na svém účtě kontokorent, ten na to tvrdě doplácim.
8) Závodně jsem tancovala: 3 roky country tance, 3 roky disko tance, 3 roky hip hop, 1 rok břišní tance, 3 roky jsme závodně stepovala, 2 roky jsem aktivně jezdila na koni, zůčastžnila jsem se několika recitační a pěveckých soutěží a několika snowboardových a atletických závodů.
9) Kdysi jsem měla piercing v nose, v pupíku a jednu dobu jsem měla dva dredy.
10) Je mi 22 let a stále chodím se svou první láskou, už 5 let.
11) Jediné kytky, které u mě přežijou jsou orchideje.


Otázky od Silvie:

1) Co nejraději děláte v neděli?
 Nejraději se jen tak válim a pelešim. Večer se věnuji sama sobě, dělám si plěťovou masku, lázeň na nohy atd.

2) Když se řekne: Jedeme na výlet, dá se do toho počítat i výlet po obchodech?
Rozhodně, takové výlety mám skoro nejraději.

3) Kdo by podle vás, byl ideálním prezidentem?
Upřímně řeknu, že jsem zabedněnec a politika mě vůbec, ale vůbec nezajímá.

4) Které žene ze Sexu ve městě, se nejvíc podobáte?
Myslim, že jsem směska Charlotty a Carrie. Jsem plašan, jsem ráda středem pozornosti a dost často zbytečně řešim kraviny, ale mám smysl pro pořádek a musím mít všechno naplánované a uspořádané.

5) Co nejraději nakupujete v Ikea?
Svíčky, květináčky, rámečky a jiné drobnosti.

6) Jak chodíte oblečení "na doma"?
Legíny, volné tričko, svetr a teplé bačkůrky.

7) Co si myslíte o lidech, kteří mají pomalované auto? viz odkaz
Co se týče odkazu, tak to semi líbí moc, je to originální. O takových lidech si myslím, že chtěji být vidět, ale v rámci vkusu. Jinak nesnášim na autech tribal nálepky a podobné kýče.

8) Koho slavného jste potkali?
Michala Davida, dělala jsem gogo tanečnici na jeho koncertě, potkali jsme se před šatnama, řekl mi ahoj a mrknul na mě. Pak mám fotku s Tomášem a Tomášem ze Snídaně s Novou, to jsou týpci. A nesmim zapomenout na Lunetic, s těma mám fotku a měla jsem i podpisy ve výstřihu.

9) Jaký používáte internetový prohlížeč?
Lištičku (Firefox).

10) Co děláte, když na někoho dlouho čekáte?
Když vim, že budu ještě delší dobu čekat, tak si čtu a když to má být jen chválka, tak projíždim instagram.

11) Proč bloggujete?
Protože mě to baví!