pátek 27. prosince 2013

Prázdniny na chalupě

Nevím ,jak jste na tom vy, ale se týče mě, tak Vánoce mají většinou do svátků klidu dost daleko. Před Vánoci vždycky nestíhám, sháním poslední dárky, pak následuje několikahodinové balení a to ani nemluvím o všech těch seminárkách a práci, kterou ještě na poslední chvíli dohánim. A když si myslím, že si o Vánocích odpočinu, podívám se do kalendáře a zjistim, že místo odpočinku mě čeká klasický maraton rodinných návštěv. Ale jako každý rok se těšim na těch pár dní mezi svátky, kdy odjíždim k taťkovi na chalupu.


 Žít bych tadyn a vesnici nemohla, ale na třidenní únik z reality je to tu ideální. Není tu signál, takže když nechci slyšet zvonění telefonu (což je zvuk, který občas už nenávidim), nemusim. Když chci, stačí vyběhnout na kopec za chalupou. Ale je tu wifi, takže když toužíte po kontaktu se světem (jako já teď s vámi), není to problém.


Jako každý rok tu na mě čekají druhé Vánoce. Jestli je někdo z vás taky z rozvedené rodiny, znáte to.

 
Chalupa je zařízená nově, ale po staru, takže tu topíme dřevem a vaříme na klasických kamnech. Všechno trvá déle, ale tady mi to nikdy nevadí. 


Co jsme přijeli, tak jsem ještě ani televizi nezapli. Místo toho hrajeme stolní hry, které jsme našli pod stromečkem a pozorujeme krmítko za oknem, ke kterému létaj ptáčci.
Dokonce i to blogování je mnohem zábavnější, když u toho můžete poslouchat praskání ohně.
A jak vy si užíváte volna?

7 komentářů:

 1. Je třeba si užívat pohodu :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Jéžiš, to musí být nádherné chvíle. Vždycky jsem chtěla strávit Vánoce, ještě lépe Štědrý den na chalupě. Musí to mít své kouzlo, to Ti teda upřímně závidím už jenom z těch nádherných fotek Flabgee :)

  OdpovědětVymazat
 3. My máme chalupu zařízenou v úplně stejným stylu:) Hrozně se mi líbí ta nádoba na med, prozradíš obchod?:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráda bych, ale netušim, zařízení kupoval taťka...

   Vymazat
 4. Takovou chalupu bych také potřebovala na víkendy :), o prázdninách jsem byla u strejdy na vesnici, kde je to jak z jiné doby a říkala jsem si, že na pár dní perfektní, ale bydlet bych takhle opravdu nemohla :D.

  OdpovědětVymazat
 5. Taky bych chtěla chalupu! :-) I když my jsme z vesnice a tomu našemu domku se tak dá vlastně říkat.. :D

  http://karolinasimova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat