pondělí 8. února 2016

Stěhování a moje inspirace

Ahoj všichni,
v dnešním článku bych se s vámi ráda podělila o nějaké informace ohledně mého brzkého stěhování. Byt, do kterého se budeme s Honzou stěhovat, je zatím v rekonstrukci, ale od té doby, co jsem do něj poprvé vkročila, mi v hlavě neustále jezdí různé nápady a návrhy na rozmístění nábytku a dekoraci. Byt totiž budeme mít sice pronajatý, ale tím, že se teprve rekonstruuje a není ještě ani vymalovaný, můžeme mluvit do spousty věcí. Samozřejmě musí s našimi návrhy souhlasit majitelka bytu a ta bude mít poslední slovo, ale je fajn mít možnost alespoň částečně věci ovlivnit, ať už jde o barvu zdí, dlaždičky v koupelně nebo výběr kuchyně.
Také máme v plánu oslovit jednu naší známou architektku, která nám pomůže s výběrem a rozmístěním nábytku, aby to dávalo smysl, prostor byl co nejefektivněji využitý a vypadalo to co nejlíp. Byt bude mít v podstatě dvě větší místnosti. V jedné bude Honzovo království, hlavně proto, že tam bude kuchyň a také jeho pracovní prostor. Druhá místnost bude zase spíš moje útočiště a tam bude postel, pravděpodobně i gauč a můj pracovní stůl. 
Poslední dobou neděláme po večerech téměř nic jiného, než že hledáme na internetu různé inspirace. Samozřejmě budeme celý byt vymýšlet společně, ale je jasné, že si každý spíše vymýšlíme ten svůj pokoj, takže já koukám hlavně na inspirace ohledně postelí a hlavně pracovní stolů a jejich výzdob.
Ráda bych měla celou místnost v barvách, jako je bílá, černá, odstíny šedé a sem tam nějaké detaily (polštářky, vázičky atd.) ve zlaté a mint barvě. Je jasné, že si to zase idealizuju, bude peklo sehnat vše přesně podle mých představ a nakonec budu muset udělat alespoň malé kompromisy, ale snad jich nebude mnoho. 
Pro ukázku vám sem dávám několik mých oblíbených obrázků, abyste měli představu, jak přibližně si svoje království představuju.
PS: Ne všechny obrázky k sobě stylově úplně ladí, ale také se mi na většině obrázků líbí jen část a nakonec to celé ladit bude.

9 komentářů:

 1. Ble ble ble všichni vyznávají tento divný styl, proč? nelíbí se mi a přijde mi populistický.

  OdpovědětVymazat
 2. Evi, tento styl se mi moc líbí a vybavení mi přijde praktické (nejen) pro mladé lidi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Mě se přesně tenhle styl líbí a úplně si pamatuju na to, jak jsem se stěhovala před 6ti lety. Taky jsem sbírala inspiraci z fotek a celkem se mi to povedlo, byt mám podle představ, ale pořád je co zlepšovat :)
  FitBlanka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Inspirace parádní, také se jednou těším na stěhování do svého!InHotBlog

  OdpovědětVymazat
 5. Ahojky, paráda, o severský styl se snažím doma( můžeš mrknout na můj instagram Mrs.colette pár fotek tam mám). Jinak u nás se seženou i levné věci v tomhle stylu, místo úplně drahých věcí od návrhářů, neříkám, že není fajn mít sem tam něco dražšího a originálního, ale mně osobně dělá radost když danou věc seženu za super peníze a to např. V Pepcu teď hodně, Jysku, H&M home má teď parádní, sem tam Kik něco málo a na internetu Zoot, Bonami a pak samozřejmě NordicDay atp.�� To zařizování Ti závidím, mě to vždycky děsně baví, ale x nocí pořádně nespím jak mi to pořád šrotuje co a jak. Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
 6. No a Ikea a Kika je super na nábytek k tomuhle stylu.. Ikdyž už je všude přeikeováno😄

  OdpovědětVymazat
 7. Inspirace to je suprová! Taky se už nemůžu dočkat, až se budu stěhovat do vlastního. všechno chci bílo-černé s červenými nebo zelenými a žlutými doplňky.

  ...Instantní krása//Giveaway...

  OdpovědětVymazat
 8. Tak vzhledem k tomu, že mým životním snem je vystudovat design ve Stockholmu, skandinávský design vévodí mému pokoji. Je naprosto super;) a je teď hodně v módě, poslední dobou jsem zjistila, že mě vlastně více zajímají trendy bytové než ty módní;D

  OdpovědětVymazat
 9. To máte dobré, že do toho ještě takhle můžete mluvit, protože kdybyste se rozhodli pak třeba vymalovat, jde to (většinou) na vaše náklady, ale záleží jak se domluvíte s majitelkou. :)

  OdpovědětVymazat