6 kosmetických vychytávek do příručního zavazadla

Většinou, když létáme někam na větší dovolenou, volíme jednu z klasických leteckých společností a bereme si velké kufry, které si necháváme odbavit. Pokud se ale chystáme jen na menší výlet či prodloužený víkend, létáme většinou s nízkonákladovkama a bereme si jen příruční zavazadlo. Je to levnější, díky elektronickému odbavení rychlejší a vyhnete se riziku, že se vám odbavené zavazadlo někde zatoulá. Nevýhodou je ale malý prostor příručního zavazadla a omezené povolené množství tekutin. Zítra se chytáme s Jendou na pár dní do Barcelony, tak mě při balení napadlo sepsat vám sem pár produktů a vychytávek, které mi tyto problémy pomáhají vyřešit.

Když máte povolené jen malé množství tekutin, není nic jednoduššího, než omezit je na nutné minimum a produkty, u kterých je to možné, zvolit v tuhé podobě. Já třeba ráda používám tuhé mýdlo. Koupíte ho v jakémkoli obchodě nebo drogérii, ale já mám nejradší voňavá mýdla z Lushe. Stačí najít nějakou vhodnou krabičku, kousek mýdla do ní odlomit nebo uříznout a hned máte o tekutinu míň. Ráda bych našla i nějaký dobrý tuhý šampon nebo šampuk, ale všechy, které jsem zatím vyzkoušela, mi hodně vysušovaly vlasy a pokožku hlavy.

V netekuté podobě jsem nedávno objevila i skvělý makeup. Jde o minerální makeup od přírodní značky Annabelle Minerals. Tenhle produkt je naprostá pecka. Skvěle kryje, takže pokud mám pleť v dobrém stavu, neberu si ani korektor. Navíc tím, že jde o sypký makeup, má takový matný pudrový finiš a nahradí i pudr. Takže v tomhle maličkém baleníčku, do kterého si ho můžete přesypat, máte netekutý makeup, korektor a pudr v jenom. Prostě paráda. Nanášim hustým kabuki nebo buffing štětcem.

Dalším univerzálním produktem je Benetint od Benefitu. Používám ho jako tekutou tvářenku a jako rtěnku. V obou případech nejde o výraznou barvu, ale jen o přirozený nádech červené barvy. Mám ho v tomhle miniaturním cestovním baleníčku.

Miluju makeup a mám ho doma plnou komodu, ale pokud jde o cestování, jsem schopná ho zredukovat na úplné minimum. Když na to přijde, stačí mi 4 produkty – minerální makeup, benetint, gel na obočí a řasenka.

Na žádnou cestu nejedu bez Batiste suchého šampónu. Pokud jedu jen na jednu nebo dvě noci, zmáknu to jen s ním a nemusím ani brát šampón klasický. Do Barcelony ale jedeme na 4 noci, takže ho beru jen jako doplněk ke klasickému šampónu. Snad v každé DM drogérii koupíte Batiste v tomhle malém 50 ml cestovním balení, i když je v omezeném množství vůní. Já miluju vůně tropical a original.

Tyhle malé kalíšky koupíte na Aliexpressu za pár centů, ale věřte mi, že jsou k nezaplacení. Přendavám do nich krém, oční krém, čistící gel a vše, co má zbytečně velké balení.

V příručním zavazadle totiž můžete mít jen tekutiny do 100 ml, musíte je mít v uzavíratelném pruhledném sáčku, nebo taštičce a nesmí mít dohromady víc jak 1 litr.

Možná je mezi vámi nějaký minimalista, pro kterého je parfém zbytečnost. Já ale parfémy miluju a ani na cestách je neoželím. Bohužel většina mých parfému má sice moc krásný, ale moc nepraktický flakón. Naštěstí existuje vynález jménem atomizér. Jde o malý flakonek, do kterého přestříháte je pár mililitrů vašeho oblíbeného parfému a můžete ho tak mít neustále při sobě. Já jsem dostala tenhle krásný zlatý od Honner design, ale skvělý taky prodávají za tři stovky v Sephoře.

Co vy a kosmetické tipy na cestování? Máte pro mě nějaké? Ráda se přiučím 🙂

 

(článek obsahuje placenou reklamu na suchý šampón Batiste)