E.l.f. Contouring blush and bronzer

Dnes mám pro vás recenzi krásného dua od e.l.f. Jde o duo tvářenky a brozeru odstín Turks & Caicos.

E.l.f. vyrábí toto duo ve třech odstínech, na všechny odstíny se můžete podívat tady. Na první pohled je jasné, že jde o dupe NARSu. Na to, kolik tohle duo stojí, mě překvapilo, jak kvalitní má balení. Podobně levné výroky bývají kvalitní, ale často se nízká cena promítne do dost “fórového” balení. Tohle ale není ten případ. Navíc balení obsahuje velké zrcátko, což je vždycky plus. I tvářenka i bronzer vypadají na první pohled krásně a obojí má v sobě krásný jemný zlatý shimmer. Já málokdy používám obojí dohromady (viz níže), ale líbí se mi, že jde o duo. Je to praktické hlaně na cesty, protože s sebou nemusíte nosit tvářenku a broznzer, ale máte obojí dohromady. Tvářenka i bronzer jsou jednotlivě dost velké i pro větší štětec. Společně bych jim vytkla to, že dost práší, ale to jsem u tak levného výrobku a čekala. Ale zato mají oba dva skvělou výdrž, bez problému vydrží celý den.

Bronzer
Já osobně bronzery moc nepoužívám. Používám je občas v létě a to jen tak, že vemu větší štětec a popráším tváře, abych jim dodala trochu třpitu. Skoro nikdy ale nepoužívám bronzer tak, že bych si vzala menší contour brush a vymalovávala si s ním kontury a tvarovala obličej. A už vůbec ho nepoužívám v kombinaci s tvářenkou. Nemám k tomu žádný jiný důvod kromě toho, že se mi to prostě nelíbí. Tenhle brozer je neskutečně pigmentovaný, možná až moc, protože je i dost tmavý a tak při nanášení často vznikne na tváři jedna velká skvrna, kterou pak musíte pracně blendit. Momentálně jsem i dost bledá a pro můj tón pleti je tenhle bronzer dost oranžový. Teď by mi slušel spíš bronzer v nějakém chladnějším a světlejším odstínu. Možná, že v létě, až trochu ztmavnu, tak ho budu používat víc, ale teď v zimě pro něj asi moc využití mít nebudu.

Tvářenka
Tak tu teď používám skoro pořád. Je o něco méně pigmentovaná mež bronzer, ale je pro mě je pigmentace dostatečná a barva je výrazmá už při nanesení první vrstvy. Má nádhernou světle růžovou barvu a tím, že má v sobě shimmmer, funguje i jako rozjasňovač. Naopak od bronzeru si myslím, že pro ni budu mít víc využití teď v zimě, když jsem tak bledá. V létě bych zase volila spíš nějakou výraznější barvičku, ale teď v zimě je pro mě tahle barva ideální.

Plusy:
Krásné třpitivé barvy
Dobrá pigmentace
Nízká cena
Kvalitní balení
Celodenní výdrž

Mínusy:
Práší
Dohromady pro mě ne moc využitelné duo
Broznzer dost flekatí

Kdybych měla hodnotit jen tvářenku, asi by dostala víc, ale tohle duo ode mě získává 3 z 5.