London diary ♥ den 1

Připravila jsem si pro vás dva články, které budou takovými deníčky ze dvou dnů, které jsem strávila v Londýně. Dnes vám ukážu fotky z prvního dne a vezmeme to hezky popořádku.
Autobus nás odvezl do Londýnské čtvrti Greenwich, kde jsme se byli podívat na nultý poledník, u kterého jsem se i vyfotila.
Když jsme procházeli greenwichskými ulicemi, nejvíc mě dostaly místní domy. Je to naprosto odlišná architektura, než je u nás. Vše hodně zdobné a doplněné důmyslnými detaily od květin na parapetu po barevné dveře a okenice. Nemohla jsem se vynadívat a litovala jsem, že jsme na procházky tam neměli více času.
Pokračovali jsme do místního přístavu, kde byla vystavená historická loď Cutty Stark a já uviděla naživo svou první červenou telefonní budku, tak jsem si zase zahrála na turistku a udělala si u ní pár fotek.
Pak jsme vyrazili na plavbu lodí po Temži, ze které jsme viděli velkou část moderního i historického Londýna.
Pak jsme se přesunuli do Warner Bros studií na Harry Potter tour, což je místo, kam jsem se toužila podívat roky. Z prohlídky jsem byla naprosto unešená a chvilkami až dojatá. Než nás pustili dovnitř, byla jsem nervóznější a nedočkavější než všechny malé děti okolo. Viděli jsme prostor Velké síně, kde se natáčely hostiny a slavnosti, potom kostýmy, které byly všechny autentické a ve kterých skutečně herci natáčeli a nakonec i různé rekvizity, maskérské potřeby a jiná natáčecí prostředí. Samozřejmě nesměla chybět fotka z nástupiště 9 a 3/4, fotka v Zobí ulici a ochutnávka máslového ležáku. Myslím, že popisovat detailně, co je na fotkách, je zbytečné. Kdo zná, ten pozná a kdo nezná, toho to asi stejně nebude zajímat. Snad jen malá info, že na druhé fotce vlevo je úplně první kostým, ve kterém jedenáctiletý Daniel Radcliffe natáčel své první záběry jako Harry Potter. Dostalo mě, jak moc byl kostým maličký.
Víc z prvního dne v Londýně uvidíte ve čtvrtečním vlogu a deník z dne druhého vyjde zítra!