Micelární vody Bioderma vs. Lirene

Dnes mám pro vás srovnávací recenzi dvou micelárních vod – od Biodermy a od Lirene.
Předně bych chtěla říct, že ani jedna z nich není tak zázračná, jak jsem čekala. Obě dvě pro mě fungují prostě jako odličovací vody, ale ani jedna z nich nemá žádný větší účinek na mojí pleť. Obě pouze odstraní makeup, nic víc. Někdo dokonce používá micelárky jako jediný přípravek k vyčištění pleti, to mi určitě nehrozí. Zkoušela jsem to týden a svojí pleť jsem dávala dohromady dost dlouho.
Navíc ta od Lirene pokulhává i v odličování. Bioderma bez problémů odstraní i oční makeup, stejně dobře jako odličovač očí, ale když na oči používám Lirene, odličování očí trvá dvakrát tak dlouho a musím s ní oči doslova drhnout a je jasné že to pro oči neni zrovna nejlepší. Podle obrázku je vám asi jasné, že už mi Bioderma dochází a až mi dojde, budu místo ní používat Lirene, ale jen v kombinaci se speciálním odličovačem očí, samotná mi stačit určitě nebude.
Navíc Lirene moc hezky voní, ale já osobně výraznější vůni u produktů na pleť moc nemusim. Co se týče vůně mám raději čistou a jemnou vůni Biodermy, výraznější vůně mě u Lirene trochu děsí.
Lirene je také o něco levnějš, stojí do sto korun a je v ní 200 ml, Bioderma stojí kolem pětistovky a je v ni 500 ml. Někdo říká, že je Lirene srovnatelná s Biodermou, pro mě určitě ne a za Biodermu si vždycky ráda připlatim.
Lirene:
Plusy:
Dobře odlíčí pleť
Nízká cena
 Mínusy:
Moc výrazná vůně
Špatně odličuje oči
Bioderma:
Plusy:
Dobře odličuje pleť i oči
Příjemná vůně
Mínusy:
Vyšší cena