Moje nejoblíbenější masky na obličej

Lidi se podle mě dělí na maskové a nemaskové typy. Stejně jako jsou lidi, kteří milují a kteří nesnáší kafe, pivo, mazání těla po sprchování a jiné věci, tak jsou i ti, kterí si rádi dávají masky a kteří to vnímaj jako opruz. Já osobně jsem maskový typ a tento způsob péče o pleť miluju. Je ale pravda, že se mi jen velmi zřídka podaří užít si masku takovým tím klasickým způsobem s nohama nahoře a plátky okurky na očích. Většinou pobíhám s maskou po bytě s koštětem v ruce, sedím u počítače, nebo postávám u žehlícího prkna. I tak mám ale pár skvělých intenzivních masek a ty mají efekt, který mi žádná jiná domácí péče nedopřeje. V tohle článku bych vám je ráda představila.

Origins Drink-up intensive je po celém beauty světě hodně vyhlášená. Když jí zadáte do youtube, vyskočí na vás videa těch nejznámějších světových beauty youtuberek, které na ní většinou pějí samou chválu. Já se k nim musím připojit. Maska má příjemnou krémovou konzistenci a nádhernou broskvovou vůni. Jediné co mi na ní vadí je, že by se měla používat přes noc jako overnight maska a to já nemám ráda. Když si dám silnější vrstvu, tak se bojim, že jí budu mít ráno plný polštář a když tenkou, tak zas účinek není takový. Nejčastěji jí proto používám večer, nanesu jí hned po sprše a nechám jí na sobě třeba čtyři hodiny a až těsně před spaním jí setřu. Pleť je po ní krásně vyživená a opravdu “napitá”, jak napovídá její název. Nic mi tak skvěle nespraví vysušenou pleť.

Cannaderm natura je moje univerzální maska, kterou používám ze všech asi úplně nejčastěji. Sice je to konopná maska s příznačnou konopnou vůní, kterou zrovna nemiluju, ale její účinky jsou skvělé. Přesně podle popisu na obalu maska pleť čistí a ošetřuje. Má krémovou texturu a narozdíl od klasických čistících masek je spíš mastnější. Takže je vhodná na mojí smíšenou pleť s mastnou T-zónou a suchými tvářemi. Vše tak hezky zklidní a vybalancuje.

Havlíkova Apotéka je moje velmi oblíbená kosmetická značka. Líbí se mi celý její koncept a historie a zatím jsem nevyzkoušela produkt, se kterým bych byla nespokojená. Mým nejoblíbenějším je jejich Pečující a čistící ranní tříminutová maska. Má podobné účinky jako maska od Cannaderm, avšak zvládne to za pouhé tři minuty. Nanáší se ráno na nevyčištěnou, po třech minutách se smyje a je hotovo. Trvá to možná ještě kratší dobu, než když čistíte pleť klasickým čistícím gelem. Krásně pleť vyčistí a zklidní . Často jí také používám když líčím slečny s mastnější pletí a máme před líčením chvilku času, tak jim dám tuhle rychlomasku a pleť je pak na líčení krásně připravená. Na sebe jí používám většinou před nějakým důležitějším dnem, když nemám ráno příliš času.

Přírodní čistící maska značky Khadí je naprostý zázrak na černé tečky, se kterými bohužel bojuju už od puberty a asi spolu budeme žít šťastně až na věky. Tahle maska mi od nich ovšem vždy alespoň na nějaký čas pomůže. Je zvláštní tím, že v obalu nenajdete hotovou masku, ale pouze prášek, ze kterého smícháním s vodou masku teprve vytvoříte. Výslednou “pastu” nanesete na obličej, necháte zaschnout a smyjete vodou. Nelekejte se toho, že vám na obličeji zaschne jako beton. Díky tomu vám totiž při smývání udělá i peeling. Pleť mám po ní krásně vyčistěnou, ale vždy lehce vysušenou na místech, které k tomu mají tendenci. Bohatě mi ale stačí dát větší množtví krému, výživného séra, nebo dám na pleť na chvíli Origins masku, která to vyváží.

Poslední maskou je Pupa Hydra Revolution, která je velmi odlišná od těch ostatních, a to nejen tím, že nemá zelený obal. Je to hydratační maska gelové konzistence. Při nanesení na pleť zpočátku maličko štípe, po chvilce to ustane a po smytí je pleť doslova nacucaná a napumpovaná. Nejraději ji používám ve dnech, kdy jsem unavená, svou únavu přenesu i na pleť a potřebuju jí nějak vyživit a nabudit. Na to je prostě perfektní.

Jaký je vás maskový arzenál? Jste maskový nebo nemaskový typ?