Moje první Mixa zkušenost

 
Mixa je opět jednou ze značek, kterou jsem často v obchodě míjela s tím, že ty produkty musím někdy vyzkoušet, ale doposud jsem to neudělala. Teď nadešel ten správný čas, a to hlavně díky Pilulce, která mi produkty zaslala. Testovala jsem celkem tři produkty, tak to vezeme hezky popořadě.
Na micelární gel s kyselinou hyaluronovou jsem byla zvědavá ze všech nejvíc. Bohužel mě ale jako jediný zklamal. Nejsem zrovna velký rýpal, nehledám maličkosti a dokážu produktům leccos odpustit, ale tenhle slibuje, že odlíčí makeup a nečistoty lehce jedním tahem, což tedy určitě není pravda. Abyste se s ním odlíčili, chce to asi tak 4 odličovací tampónky a pořádné drhnutí, což dnes nemá určitě nikdo zapotřebí. Možná by byl dobrý na nějaké dočištění, protože je pravda, že je na pleti příjemný a určitě nevysušuje. Dokážu si představit, že když má někdo suchou pleť a nemá rád klasické čistící gely, které se smývají vodou, tohle by mu mohlo sednout. Já pro něj využití nenašla.
 
Naopak příjemným překvapením pro mě byl hydratační krém ze stejné řady. Většinou totiž používám produkty na pleť smíšenou, nebo maximálně normální. Ještě se mi nestalo, že by mi tak vyhovoval produkt určený na suchou až velmi suchou pokožku. Krém je velmi příjemný, lehký a není ani trochu mastný. Do pleti se bleskurychle vsákne a zanechá jí po celý den v ideální kondici. Na obličeji nemám jediné suché místečko a moje T-zóna je krásně matná, neleskne se a nemastí. Prostě paráda. Zatím ho používám cca 2 týdny a určitě ho budu testovat dál.
 

Posledním produktem je zklidňující tělový krém. Opět je určený pro suchou a citlivou pleť, dokonce je vhodný pro atopiky. Podobně jako krém na pleť je velmi lehký, vůbec ne mastný, rychle se vsakuje a pokožka je po něm krásně hydratovaná. Nejen, že je bez parfemace, ale dokonce je úplně bez vůně. A tím “úplně” myslím úplně. Kdyby neměl takový efekt, myslela bych si, že je to našlehaná voda. V podstatě mu není co vytknout a všem, co mají podobné produkty rádi, ho vřele doporučuju. Já nemám problém s citlivou pokožkou a parfemace mi nevadí. takže je to produkt sice skvělý, ale když si mám vybrat mezi tímhle a nějakým v hezkém obalu a s vůní odpovídající danému ročnímu období vyberu si to druhé.

I přes horší hodnocení čistícího gelu hodnotím Mixu jako dobrou značku, která má na trhu rozhodně své místo. Těším se, až vyzkouším další produkty. Jakou máte s Mixou zkušenost vy?