Moje zkušenost s brazilskou depilací

Musim říct, že tenhle článek je pro mě lehké vystoupení z komfortní zóny. V jednom videu jsem se zmínila, že jsem byla na své první brazilské deplaci a od té doby mi na to téma chodí několik dotazů týdně. Tak jsem se rozhodla svojí zkušenost (a snad i odpovědi na všechny vaše dotazy) shrnout v tomhle článku. Kdyby náhodou někdo nevěděl, o čem mluvím, tak brazilská depilace je odstranění (úplné, nebo části) chloupků v intimních partiích. V mém případě cukrovou pastou.

Vezmu to, jak řiká moje mamka (a teď to platí doslova), od škubání husy 😀

O brazilce jsem přemýšlela roky.  Nejsem si jistá, co mě tak dlouho brzdilo. Nebyl to vyloženě stud. Beru to podobně, jako třeba návštěvu gynekologa, a to tak,  že to dělá profík, pro kterého je to běžné a je na to zvyklý. Stejně jsem ale nechtěla jít k někomu, koho vůbec neznám. Před časem jsem začala chodit ke své skvělé paní kosmetičce Olze. Chodím k ní jednou měsíčně na klasické ošetření pleti. Návštěva u ní je pro mě vždycky moc příjemná a pokaždé, když odcházím, už se těším až půjdu znovu. Časem jsem zjistila, že paní Olga dělá (snad jako jediná v Táboře) právě brazilskou depilaci. Řekla jsem si, že to je asi znamení a po chvilce (chápejte cca 3 měsíce) jsem se rozhoupala a objednala se. Věděla jsem, že jsem v dobrých rukou a že za zkoušku prostě nic nedám.

Nejvíc mě na tom překvapila bolest. Věděla jsem, že to bude bolet, ale že takhle? Celá depilace trvala asi 15 minut, z čehož tak 5 minut bylo čiré peklo a zbytek méně bolestivé “dolaďování”. Po letech pravidelného holení holt chloupky drží jako přikované. Ale s výsledkem jsem byla moc spokojená. Cca 2 dny po depilaci jsem byla lehce červená a bolavá (nic co cítíte neustále, ale na cyklovýlet to neni). Pak jsem se zahojila a 2 týdny si užívala naprosto hladkého výsledku o kterém jsem snila. Byla jsem upozorněná, že při dorůstání mám používat jemný peeling, nebo drsnější houbu, aby chloupky nezarůstaly. S tim jsem neměla nejmenší problém. Co mi ale na celé depilaci vadilo nejvíc, byla ta dorůstací fáze, kdy musíte vydržet a nechat chloupky dorůst do půl centimetrové délky, jinak je cukrová pasta nevezme. To byl pro mě nekonečný týden.

Za měsíc od první návštěvy jsem šla podruhé. Bolest byla o mnoho menší, ale výsledek byl takový, jako napoprvé. Zjistila jsem totiž, že mi chloupky dorůstají postupně v různých fázích. Takže většina šla pryč, ale byla tam část těch, které byly úplně na začátku růstu a při představě, že musím čekat další měsíc, na další depilaci, aby byly pryč a možná tou dobou zas nebudou dorostlé jiné…. No prostě jsme se na další depilaci už neobjednala. Nejsem si ale jistá, jestli tohle postupné dorůstání je moje specialitka, nebo jestli je to běžné.

Nevim, jestli se k brazilce někdy vrátim. Je možné, že ano. Zatim pro mě ale ty mínusy převažují nad plusy. Dva hladké týdny mi nestojí za nepříjemné situace, kdy mi návštěva gynekologa, nebo wellness pobyt vyjde na dorůstací předdepilační týden (což by se přesně stalo, kdybych se rozhodla jít potřetí).

Ale určitě si myslim, že jsme každá jiná a je možné, že co se děje mně, nebude se dít vám a naopak. Může se stát, že brazilku vyzkoušíte a budete nadšené. Jestli vás to láká a máte někoho ověřeného, jděte do toho. Za zkoušku fakt nic moc nedáte a alespoň budete mít tu zkušenost.

A pokud někdo z vás na brazilce byl, napište svojí zkušenost do komentářů, ať si můžou ostatní přečíst více pohledů, kromě toho mého.