My summer skincare routine

 

Mám smíšenou pleť, částečně mám pleť normální a částečně dost mastnou. Udělala jsem ze sebe na obrázku indiána, ale myslím, že takový tip pleti jako mám já má asi hodně z vás.Kvůli svému typu pleti potřebuju takové produkty, které jsou účinné a mou pleť perfektně vyčistí, ale zároveň natolik jemné, aby nevysušily ty části pleti, které mastné nejsou.
/

I have normal and oily skin. I made an Indian of myself to show you my type of skin, but I think, that a lot of you have the same type as me, so you know it very well. I need to use products, which are enought effective to clean my oily skin, but also soft, because I don’t need them to dry up my normal  parts of skin. 

Každé ráno používám čísla 3 a 5 a večer čísla 1, 2, 4 a 5 (pokud jsem přes den byla nalíčená a potřebuju odstranit makeup), nebo jen 4 a 5 (pokud jsem nalíčená nebyla).
/
I use 3 and 5 every morning. Every evening I use 1, 2, 4 and 5 (if I was wearing makeup that day and I need to wash my makeup down) or just 4 and 5 (if I wasn’t wearing makeup that day).

 

1. Garnier Essentials Osvěžující odličovač očí: Tenhle odličovač plní přesně to, co slibuje. Odlíčuje lehce, aniž bych si podráždila oči zběsilým drhnutím, krásně odstraní i linky a navíc je moc příjemný a osvěžující. Předtím jsem měla dvoufázový odličovač očí od Baley a ten sice odličoval stejně dobře, ale vadilo mi, že byl mastný. Tehle od Garnier je proti němu lehký, ani trochu mastný a krásně voní.
/
1. Garnier Essentials refreshing eye makeup remover: This remover fulfills what it promises. Really easily removes my eye makeup, even the eye liners and it’s really refreshing.

2. Dermacol Dermaclear čistící mléko: Tohle mléko jsem dostala zadarmo k otestování z redakce monamie.cz, pro které pravidelně píšu články, ale po zkušenosti s ním bych si ho sama určitě nekoupila. Používám ho, protože od něj nevyžaduju nic jiného, než odtranit makeup a k pořádnému vyčistění pleti používám pak čistící peeling. Mléko je podle obalu určené pro problematickou pleť, ale jestli máte mastnou a problematickou pleť, tak nečekejte, že vám tohle mléko nějak pomůže, je podle mě dost mastné. Jediné, co ve mně evokuje pocit, že by to mohlo být na problematickou pleť je vůně tea tree, které toto mléko obsahuje.
/
2. Dermacol Dermaclear cleansing milk: I got this milk for free, but after my experience I wouldn’t buy this by myself. I use it, because I want from it just to remover my makeup and I use Cleansing scrub for cleaning my skin. It stays on the packaging, that it’s for problematic skin, but if you have oily and problematic skin, you can’t expect from it to clean your skin perfectly, it’s a little bit greasy. But it smells of tea tree and that’s nice.

3.Clean&Clear morning energy: Když je chladněji, tak mi stačí si pleť čistit jen večer a ráno si obličej jen opláchnout vodou a namazat krémem. Teď je ale léto, pleť si mastní mnohem a vyžaduje čistění dvakrát denně. Můj čistící peeling je ale moc silný na to, abych ho používala dvakrát denně, tak jsem objevila tenhle voňavý zázrak. Jemně vyčistí mojí pleť, odstraní mastnotu a krásně mě po ránu povzbudí a osvěží.
/
3. Clean&Clear morning energy: When it’s colder I just clean my face in the evening, but now in the summer is my skin much more oily and I have to clean it twice a day. But my scrub is to strong for using twice a day, so I found this little miracle. It cleans my skin really softly, It removes all the oiliness and moreover refresh my skin. And the smell is amazing.

4. L’Oreal Pure zone čistící peeling: I když jde o peeling, je dostatečně jemný na každodenní používání. Používám ho každý večer a jsem s ním hrozně spokojená. Mojí pleť nevysušuje, ale přitom perfektně vyčistí. I když to není třeba, několikrát jsem po použití peelingu zkusila použít ještě pleťovou vodu a vatový tampónek byl po použití úplně čistý.
/
4. L’Oreal Pure zone Cleansing scrub: Even if it’s a scrub, it’s enough soft for daily use. I use it everyday and I’m so satisfied with it. It doesn’t dry my skin and cleans my skin perfectly.

5. Garnier Pure Shine control moisturiser: Tenhle krém je tak lehký, že o něm ani nevím. Tři vteřiny po aplikaci žádný krém necítím, ale moje pleť je krásně hydratovaná. V zimě bych volila určitě jiný krém, ale na léto je moc příjemný. Jediné, co mi na něm vadí, je to, že nemá ochranný faktor, což je u krému na léto velké mínus. Kdybyste věděli o podobném krému, který je stejně lehký, ani trochu mastný a přitom má SPF, budu ráda za vaše doporučení.
/
5. Garnier Pure Shine control moisturiser: This moisturiser is so light, that I don’t even know about to have him on my face, but my skin is perfectly hydrated. For winter I would choose something another, but for summer is really good. This moisturiser has only one insufficiency – it doesn’t have SPF and it’s not ideal for summer. If you know about some moisturiser, which is as good as this one and has also SPF, I would appraise every recommendation.