Prázdniny na chalupě

Nevím ,jak jste na tom vy, ale se týče mě, tak Vánoce mají většinou do svátků klidu dost daleko. Před Vánoci vždycky nestíhám, sháním poslední dárky, pak následuje několikahodinové balení a to ani nemluvím o všech těch seminárkách a práci, kterou ještě na poslední chvíli dohánim. A když si myslím, že si o Vánocích odpočinu, podívám se do kalendáře a zjistim, že místo odpočinku mě čeká klasický maraton rodinných návštěv. Ale jako každý rok se těšim na těch pár dní mezi svátky, kdy odjíždim k taťkovi na chalupu.
 Žít bych tadyn a vesnici nemohla, ale na třidenní únik z reality je to tu ideální. Není tu signál, takže když nechci slyšet zvonění telefonu (což je zvuk, který občas už nenávidim), nemusim. Když chci, stačí vyběhnout na kopec za chalupou. Ale je tu wifi, takže když toužíte po kontaktu se světem (jako já teď s vámi), není to problém.
Jako každý rok tu na mě čekají druhé Vánoce. Jestli je někdo z vás taky z rozvedené rodiny, znáte to.
Chalupa je zařízená nově, ale po staru, takže tu topíme dřevem a vaříme na klasických kamnech. Všechno trvá déle, ale tady mi to nikdy nevadí.
Co jsme přijeli, tak jsem ještě ani televizi nezapli. Místo toho hrajeme stolní hry, které jsme našli pod stromečkem a pozorujeme krmítko za oknem, ke kterému létaj ptáčci.
Dokonce i to blogování je mnohem zábavnější, když u toho můžete poslouchat praskání ohně.
A jak vy si užíváte volna?