Stěhování a moje inspirace

Ahoj všichni,
v dnešním článku bych se s vámi ráda podělila o nějaké informace ohledně mého brzkého stěhování. Byt, do kterého se budeme s Honzou stěhovat, je zatím v rekonstrukci, ale od té doby, co jsem do něj poprvé vkročila, mi v hlavě neustále jezdí různé nápady a návrhy na rozmístění nábytku a dekoraci. Byt totiž budeme mít sice pronajatý, ale tím, že se teprve rekonstruuje a není ještě ani vymalovaný, můžeme mluvit do spousty věcí. Samozřejmě musí s našimi návrhy souhlasit majitelka bytu a ta bude mít poslední slovo, ale je fajn mít možnost alespoň částečně věci ovlivnit, ať už jde o barvu zdí, dlaždičky v koupelně nebo výběr kuchyně.
Také máme v plánu oslovit jednu naší známou architektku, která nám pomůže s výběrem a rozmístěním nábytku, aby to dávalo smysl, prostor byl co nejefektivněji využitý a vypadalo to co nejlíp. Byt bude mít v podstatě dvě větší místnosti. V jedné bude Honzovo království, hlavně proto, že tam bude kuchyň a také jeho pracovní prostor. Druhá místnost bude zase spíš moje útočiště a tam bude postel, pravděpodobně i gauč a můj pracovní stůl.
Poslední dobou neděláme po večerech téměř nic jiného, než že hledáme na internetu různé inspirace. Samozřejmě budeme celý byt vymýšlet společně, ale je jasné, že si každý spíše vymýšlíme ten svůj pokoj, takže já koukám hlavně na inspirace ohledně postelí a hlavně pracovní stolů a jejich výzdob.
Ráda bych měla celou místnost v barvách, jako je bílá, černá, odstíny šedé a sem tam nějaké detaily (polštářky, vázičky atd.) ve zlaté a mint barvě. Je jasné, že si to zase idealizuju, bude peklo sehnat vše přesně podle mých představ a nakonec budu muset udělat alespoň malé kompromisy, ale snad jich nebude mnoho.
Pro ukázku vám sem dávám několik mých oblíbených obrázků, abyste měli představu, jak přibližně si svoje království představuju.
PS: Ne všechny obrázky k sobě stylově úplně ladí, ale také se mi na většině obrázků líbí jen část a nakonec to celé ladit bude.