Svatá trojice na čištění pleti

Dneska mám pro vás trojrecenzi produktů, které už delší dobu používám na čištění pleti a tak jsem si je zamilovala, že se o ně s vámi musím podělit. Čištěním pleti nemyslím odličování, na to většinou používám klasickou micelární vodu, nebo někdy i odličovač očí na silný nebo voděodolný makeup. Někdy, když mám chuť dopřát si extra péči, použiju po čištění ještě tonikum, ale většinou jsem na to lína a abych řekla pravdu, ani jsem nepocítila žádný velký efekt tonika, ať jsem použila jakýkoli.
Ale teď už k samotným recenzím.

Už dlouhou dobu používám Dermacol BB wash. Doufám, že už to pro vás není otrava, protože ho rozhodně nezmiňuju poprvé. Neřekla bych, že splňuje všech 8 věcí, které slibuje, ale rozhodně splňuje má očekávání a to je pro mě důležité. Je to jemný krém, který pleť krásně vyčistí, odmastí, ale přitom nevysušuje. V poslední době mám docela problém se suchými místy na pleti, ale když používám tento krém a dobře potom pleť hydratuju, je po problému. Navíc je to drogérkový produkt a není vůbec drahý. Rozhodně doporučuju všem, co mají smíšenou pleť jako já. Je to jediný produkt, který si poradí s mojí mastnou T-zónou, ale nevysuší mi zbytek pleti.

Kartáček SkinPro od Oriflame je pro mě takovým občasným vyšperkováním. Nepoužívám ho každý den, protože necítím tu potřebu, ale ob den ho do čištění přiberu. Nemám zkušenost z jinými podobnými kartáčky, takže nemůžu srovnat, ale s tímto jsem moc spokojená. Je jemný, nedráždí pokožku a hezký důkladně vyčistí. Používám ho tak, že nanesu po celé pleti čistící krém, zapnu kartáček a půl minuty až minutu s ním jezdím po pleti. Krém se tak lépe zapracuje a moje pleť je potom krásně jemná jako po peelingu. Někdo z vás mi psal, že mu dráždí pokožku a je pravda, že já nemám nijak extra citlivou pleť. Mně tedy vyhovuje náramně, ale že bude vyhovovat všem, za to bych ruku do ohně nedala.

V balení dostanete ke kartáčku ještě stojánek, cestovní pytlíček a plastovou krytku, kterou mám na kartáčku z hygienických důvodů pořád, i když je zrovna mokrý. Má v sobě dírky a kartáček uschne i přes ní.

Posledním z trojice je hadřík od Dermalogica. Je to jemný houbičkovitý ručníček ze záhadného materiálu, který když uschne, tak ztvrdne. Stačí ho pak jen namočit, po změknutí vyždímat a smýt s ním z pleti čistící krém spolu se všemi nečistotami. Spojení čistícího krému a tohoto hadříku pleť nejen vyčistí, ale klidně i odlíčí, a to perfektně. Já používám na odličování micelárku, abych neměla krému zbytečnou spotřebu a nemusela hadřík tak často prát (ano, perete ho normálně v pračce), ale pokud chcete počet produktů minimalizovat, tyhle dva vám bohatě postačí. Je to takový zázrak, že i po odlíčení micelárkou není hadřík při čištění pleti ani zdaleka čistý. Materiál hadříku na sebe jednoduše nachytá všechny nečistoty. Ani mi nepřijde, že by byl nějak extrémně drahý. Stojí na webu 429 Kč , což podle mě není tak strašná částka na to, jak dlouho ho můžete používat. Ale je možné, že existují jiné hadříky levnější a stejně dobré. Pokud o nějakém víte, určitě mi dejte vědět.

A co vy? Používáte jen čistící gely a krémy, nebo jste si taky našly podobné hračičky a zlepšováky?