Tónovací masky Maria Nila

 

Před nějakou dobou mi přišla nabídka na testování tónovacích masek Maria nila. Nabídku jsem samozřejmě přijala, protože barevné vlasy a tónování, to je moje. Mezi tím se vyrojilo po celé blogosféře nějakolik zajímavých recenzí, a tak přidávám i tu svou.
Předem musím říct, že je to moc dobrý produkt. Masky jsou kvalitní, vyráběné ve Švédsku, kde má značka čtyřicetiletou tradici a jsou 100 % veganské.
Nejdřív bych se zaměřila na samotnou vyživující schopnost masky a pak si povíme něco o schopnosti barvit vlasy. Masky vyživují moc pěkně, hezky se vymyjí a nezatěžují vlasy. Jediné, s čím bojuju, je to, že bych je ráda nanášela jako klasické masky, tedy jen na spodní polovinu vlasu, ale tím, že chci vlasy tónovat, musím je nanést na celou hlavu. Mám obecně vlasy dost jemné a mám radši, když jsou spíš sušší a objemnější, než hladké a lesklé, proto běžně nanáším masky opravdu jen do suchých konců. Pokud ale nanesu masku na celou hlavu až ke kořínkům, jsou vlasy dost jemné a o něco dříve se mastí. Pokud ale je mezi vám někdo, kdo má vlasy husté a suché a přesně toho hladkého efektu chce docílit, bude to produkt přesně pro něj.
Teď k té barvící schopnosti. Jako první jsem testovala masku Pink pop. Efekt se mi líbí a dostala jsem od vás i dost komplimentů v komentářích, ale nebyla jsem schopná vytvořit jednolitý odstín na celé hlavě, což by se mi líbilo ještě o něco víc. Jednak je to určitě tím, že moje vlasy nejsou odbarvené všude úplně stejně, mám pruhy světlejší a tmavší, proto logicky na někde chytají víc a někde míň. A druhým důvodem je rychlé působení masky. Tenhle odstín na vlasech chytnul po 3 minutách působení, takže je jasné, že kde jsem nanášet začala, je to výraznější a kde jsem skončila to vidět skoro není.
Pak jsem testovala masku Pearl silver. Takhle maska nepůsobila jako barva, tzn. nezbarvila mi vlasy do šeda, ale fungovala podobně jako stříbrný šampón a vytahovala z vlasů žluté tóny. Což je fajn, ale opět spíš pro někoho, kdo bojuje s tím, že mu stříbrný šampón vysušuje vlasy, spíš potřebuje vlasy vyživit a uvítal by tónování spíš formou masky.
Nakonec ale tuhle masku používám dost ráda. Zapojuju jí totiž do svého tónovacího procesu.
Abych dosáhla téhle šedé barvy, musím nechat na vlasech stříbrný šampón hodně dlouho působit a to vlasy hodně hodně vysuší. Proto pak nanesu na celé vlasy Pearl silver masku. Ta vlasy po šamponu vyživí a ještě dotónuje. Na to je úplně ideální.
Takže shrnutí:
Masku doporučuju lidem, kteří mají suché a husté vlasy, pak to podle mě udělá na celých vlasech super efekt. Také doporučuju lidem, kteří mají například ombre (nebo nemusí) a chtějí zbarvit jen konce vlasů. Používala jí třeba Terry Makeup Tutorials a na ní vypadala skvěle. Nebo bláznům jako já, kteří touží po stříbrné barvě, jako zotavení po tónování šamponem a dotónování (budu točit tutorial na youtube).
Co vy? Máte s maskami Maria nila zkušenosti?